Blog
Dodologia stosowana
dodozaur
dodozaur jestem Dodozaurem z Dodolandii
1 obserwujący 326 notek 139709 odsłon
dodozaur, 13 maja 2017 r.

Polityczny kanibalizm i jego skutki

349 4 0 A A A

Ostatnie przetasowania wyjaśniły chyba  sytuację na scenie politycznej. Wracamy do kombinacji 2 dużych partii i przystawki. Wykreowana medialnie kilka miesięcy przed wyborami 2015 roku .Nowoczesna, spełniła rolę mniejszego zła dla dla kompletnie zniesmaczonego w kampanii elektoratu PO i teraz po 1,5 roku doładowała konto  macierzystej partii.

Jest szansa eliminacji z Sejmu PSL i SLD, partii których zaplecza mocno się osłabiły, bo ich oferta ma się nijak do szybko zmieniającego się świata. W ich miejsce zaistniał Kukiz bardzo aktywny w wyborach prezydenckich i parlamentarnych, który trochę świeżością języka, trochę nieszablonowym zachowaniem zamieszał tak skutecznie, że wygrał zarówno wybory prezydenckie, jak i parlamentarne dla PiS.

Może nie same wybory, bo te PiS wygrałby i bez niego, ale zapewnił skalę zwycięstwa, która umożliwia tej partii samodzielne rządy. Jest w tym stowarzyszeniu sporo mądrych osób i myślę, że prędzej czy później ktoś z nich może zasilić rząd.

Tak więc PO zjadło zgodnie z planem satelitę, poprawiło chwilowo sondaże, ale i wstąpiło na niebezpieczną ścieżkę. Zasłonka zniknęła i już nie będzie można pisać sondażowych wzrostów wyłącznie na swoje konto, a porażek rozpisywać na całą totalną.

Od teraz kolejnego spadku w sondażach nie da się zwekslować i po zjechaniu do 22% będzie po tej partii.

                                                                  _________________________________

Pozdrawiam

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Woda do płukania szklanek i uzupełniania wody w zbiorniku do gazowania była z podpiętej do...
  • -> Giz Tak, to ten sam. Dodatkowo gość ma oficjalnie tzw żółte papiery
  • Żeby nie ten Leopold...

Tagi

Tematy w dziale Polityka